| контакт | маркетинг

09.06.2017

Само Вавринка на патот на „кралот“ Надал

Рафаел Надал е на една победа од „десима“, 10-тата титула од Ролан Гарос, откако во полуфиналето му оддаде вистинска лекција за тенис на земјена подлога на младиот Австриец, Доминик Тим, доминирајќи за 6:3/6:4/6:0

Доколку во првите два сета постоеја стравувања дека 22-годишниот Тим може да му направи проблем на Надал, како што се движеше мечот стануваше јасно дека еден е „кралот на земја.
Стен Вавринка ќе игра за својата втора титула на Францускиот опен, откако го искористи „колапсот“ во играта на светскиот број 1, Енди Мареј, и го совлада по пет сета со 6:7(6)/6:3/5:7/7:6(3)/6:1.Датум: 09.06.2017, 20:36
Статијата е прочитана 1718 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
12.12.2017
12.12.2017
12.12.2017
12.12.2017
12.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense