| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.01.2017

Црна серија за Хаџиевски

Ѓоко Хаџевски и негвиот тим Хата го доживеаа денеска четвртиот пораз во серија во домашниот шамионат на Обединетите Арапски Емирати

Нашиот стратег и неговиот состав не можеа ништо против првопласираниот на табелата Ал-Аин и доживеаа само чесен пораз од 2:3. Само само поливина час гостите водеа со 0.2, а потоа во вторито дел и со 0:3, по што работите на овој меч беа јасни.
Хаџиевски и Хата во моментов се наоѓаат на  деветтата позиција на табелата со 15. бода од 13 одиграни мечеви.Датум: 10.01.2017, 19:35
Статијата е прочитана 1616 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense