| контакт | маркетинг
14.12.2017
„Без разлика дали ќе ја прифатам понудата на косовскиот Кек, јас останувам и натаму помошник на селекторот Игор Ангеловски“ ни изјави Џенгис Реџепи
14.12.2017
Двајцата крилни играчи спогодбено ги разкинаа договорите и си заминуваат од Дебар маало.
14.12.2017
Чаирскиот тим го пријави овој терен за играње на натпреварот, откако јасно беше дека на „Чаир“ нема услови за играње после борбата на кал во првенствениот меч
14.12.2017
Голем е интересот за десниот репрезентативен бек, најмалку четири клубови би сакале да го видат во своите редови
14.12.2017
Ивица Јовановски повеќе не е на чело на „штофарите“. Во следните неколку дена ќе се назначи нов шеф на стручен штаб.
14.12.2017
Тимот од Сицилија во јануарскиот преоден рок има план да го продаде својот најдобар голгетер, и затоа уште од сега најде негов наследник
14.12.2017
Фенербахче размислува во јануари да го позајми својот талент на друг тим
14.12.2017
Младинскиот состав на Шкендија е актуелен шампион, а и есенва ја заврши како најдобар клуб во Македонија. Ниту кадетите не заостануваат и се лидери во својата конкуренција
13.12.2017
Искусниот голгетер пред кам - бек во Грција
13.12.2017
Штефан Вујчиќ по 15 јануари е слободен играч, засега е најблиску  до трансфер во Фљамуртари
13.12.2017
Голот на Ерменецот во вториот дел донесе триумф на Вардар над Работнички во последниот првенствен натпревар од оваа полусезона
НАЈНОВИ ВЕСТИ
14.12.2017
14.12.2017
14.12.2017
14.12.2017
14.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense