| контакт | маркетинг

04.04.2017

Македонија против Исланд, Молдавија и Малта по втора Евро-африканска зона

Нашата репрезентација заврши во групата Б каде што за опоненти ќе ги има Молдавија со која тргнуваме утре, како и Исланд и Малта

Дејвис Куп репрезентацијата на Македонија за противници ги доби Молдавија, Исланд и Малта на турнирот кој се игра во Созопол, Бугарија во рамкитен на втората Евро-африканска зона. „Црвено-жолтиот“ тим кој е во состав Јотовски, Грабул, Србљак и Деари се најдоа во групата Б, а активностите ќе ги стартуваат веќе утре каде што за противник ќе ја имаме Молдавија.
Потребен ќе биде пласман на првото место во групата, за да обезбедиме бараж за втората Евро-африканска зона.

ГРУПА А: Ерменија, Бугарија, Грција
ГРУПА Б: МАКЕДОНИЈА, Исланд, Малта, Молдавија
ГРУПА Ц: Сан Марино, Албанија, Луксембург, Лихтенштајн
ГРУПА Д: Андора, Косово, Ирска, Црна ГораДатум: 04.04.2017, 12:43
Статијата е прочитана 689 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
28.04.2017
28.04.2017
28.04.2017
28.04.2017
28.04.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense