| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.02.2017

Работнички влегува во пролетниот дел со најмлад состав

Од сите десет прволигаши, „романтичарите“ во просек го имаат најмладиот тим со само 23.7 години

Работнички во пролетниот дел од сезоната влегува со најмладиот состав од сите клубови во Првата лига. Во просек тимот на „романтичарите“ е со возраст од 23.7 години. Македонија ЃП следува со 23.8 години. Вардар пак од друга страна го има најстариот состав со просек 27.6 години. Нешто помлад тим има Брегалница со 27.5 години.

ТАБЕЛА
1. РАБОТНИЧКИ 23.7
2. МАКЕДОНИЈА ЃП 23.8
3. ПОБЕДА 24.5
4. СИЛЕКС 25.4
5. РЕНОВА 25.6
6. ШКУПИ 25.9
7. ШКЕНДИЈА 26.0
8. ПЕЛИСТЕР 27.2
9. БРЕГАЛНИЦА 27.5
10. ВАРДАР 27.6Датум: 16.02.2017, 15:38
Статијата е прочитана 3493 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense