| контакт | маркетинг

21.04.2017

Љубовта е слепа

Контроверзна творба со ликовите на Лионел Меси и Кристијано Роналдо се појави на една од најпрометните улици во Барселона пред големото дерби меѓу Барселона и Реал Мадрид кое веројатно ќе го реши прашањето на новиот шампион на Шпанија.

Цртежот е дело на уличен уметник кој себе си се нарекува „твбој“ и е познат по своите контроверзни дела.
На неговиот цртеж се прикажани Меси и Роналдо како се бакнуваат покрај топка, а Аргентинецот во раката држи ружа. Авторот го нарекол своето дело „Љубовта е слепа“.Датум: 21.04.2017, 10:21
Статијата е прочитана 863 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
28.04.2017
28.04.2017
28.04.2017
28.04.2017
28.04.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense