| контакт | маркетинг

27.08.2017

Довициозо на врвот во Силверстоун

Возачот на Дукати, Андреа Довициозо стигна до фантастична победа на Британското ГП, за да го преземе водството во генерален пласман пред шампионот Марк Маркез

31-годишниот Италијанец Довициозо стигна до четвртата победа оваа сезона и втора едноподруго по Австриското ГП, за да покаже дека Дукати стана сериозен конкурент за светската титула во тесната трка.
Со победата Довициозо има 183 поени пред Маркез со 174, Вињалес е на 170, додека Роси има 157 поени за уште поинтересно тркање за две недели во Мизано на Сан Марино ГП.Датум: 27.08.2017, 17:23
Статијата е прочитана 726 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.04.2018
24.04.2018
24.04.2018
24.04.2018
24.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense