| контакт | маркетинг

10.10.2017

Му удри тупаница на тренерот затоа што го сменил

Му попуштија нервите на шкотскиот фудбалер Лијам Полворт

Фудбалерот на шкотски Инвернес Лијам Полворт збесна откако тренерот реши да го смени за време на мечот со Питерхед од осминафиналето на Челинџ купот. Халфот физички го нападна тренерот Скот Калахар откако во 87  минута беше заменет со Алекс Купер.
Бесниот фудбалер со тупаница го удри својот тренер, а пред да замавне уште еднаш беше сопрен од своите соиграчи кои го однесоа во соблекувалната за да не направи некоја поголема глупост.

 Датум: 10.10.2017, 11:35
Статијата е прочитана 4480 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.10.2017
23.10.2017
23.10.2017
23.10.2017
23.10.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense