| контакт | маркетинг

08.10.2017

(ФОТО ВЕСТ) „Комити“ брендираа автобус на ЈСП

Навивачката група на Вардар го слави својот 30. роденден. Тоа е причината поради која низ скопските улици ќе се возат брендирани автобуси

Вардар слави 70. роденден а навивачката група „Комити“ својот 30.роденден. навивачите во свој стил си го прославуваат јубилејот во историската година за сите три тима на Вардар. Машкиот ракометен тим е златен во Европа, женскиот втор на „стариот континент“ додека фудбалерите играат во Лигата на Европа.
Вардаровата приказна е секојдневние на Скопје а „Комитите“ вчера се пофалија со својот нов подвиг. Деновиве низ Скопје ќе се движи брендиран автобус на ЈСП  со „боите“ на клубот и симболите на навивачите.Датум: 08.10.2017, 11:26
Статијата е прочитана 3050 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.10.2017
23.10.2017
23.10.2017
23.10.2017
23.10.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense