| контакт | маркетинг
18.03.2018
Македонскиот интернационалец го постигна последниот гол за својот тим. Освен тоа запиша и асистенција
18.03.2018
Со головите на Десниќ и Кофи, тимот од Автокоманда ги зголеми шансите за опстанокот и продолжи со одличните игри оваа пролет
18.03.2018
Велешани со 2:1 славеа над Осогово, иако гостите од Кочани водеа со 1:0
18.03.2018
Бисерот на Шкендија во јуни, така барем велат нашите информации, се сели во Белгија, во еден од најдобрите клубови во таа земја
18.03.2018
Чаирчани со повратникот на својата клупа, посакуваат победа против пролетва непоразениот состав од Автокоманда
18.03.2018
„Не можам да го скријам моето разочарување од изданието на моите играчи вчера во Струмица. Комплетно потфрливме, следува детална анализа па потоа ќе видиме што ќе правиме“ вели стратегот на Работнички по поразот од Победа
17.03.2018
Ал Дафра, тимот на нашиот стратег со 2:1 славеше во првенството на ОАЕ против Ал Васл
17.03.2018
Тоа е прв гол за нашиот репрезентативец во плеј-офот на Кипар
17.03.2018
Борбена игра на двете страни, но во Штип денеска немаше голови. Брегалнциа и Белаасица одиграа 0:0, а очигледно тоа им одговараше на сите.
17.023.2018

*Се играше 79. минута кога Малиќ Белули стрелаше во мрежата на Струга Трим Лум. Дербито на западот за кичевскиот тим
17.03.2018
*Со прекрасниот гол во 16. минута на младиот Енис Фазлагиќ, лидерот го победи Силекс со 1:0. Смешен автогол во Турново,  Крчмаревиќ дебитираше со три бода
17.03.2018

Вардар минимално го совлада тимот на Ренова, и ја прекина серијата од пет меча без триумф во сите натпреварувања.
17.03.2018

*Поради можноста од евентуален судир меѓу „балистите“ и „шверцерите“, утрешната скопска пресметка место под Шара ќе се игра во Гостивар
17.03.2018
Денеска во 14 часот под Исарот се игра големото дерби на Истокот. Старите, лутите ривали, Брегалница и Беласица во битка
17.03.2018
„Откако се подобрија условите за одигрување на фудбалски натпревар на нашиот стадион, решивме денешниот дерби меч со Струга Трим Лум да го играме на нашиот стадион“ вели Џенгис Реџепи, тренерот на кичевскиот второлигаш
НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense