| контакт | маркетинг
ТЕНИС

19.04.2017

Серена е бремена, ја чека подолга пауза?

Серена Вилијамс е бремена и го очекува своето прво дете, може да се заклучи од нејзиниот пост на „Снепчет“ на кој е во жолт костум за капење и на кој напиша само „20 недели“

23-кратната гренд слем шампионка е свршена со ко-основачот на „Редит“, 33-годишниот Алексис Оханијан, врска која ја откри во декември
Вилијамс го освои 23-тиот гренд слем во кариерата на Австралискиот опен во јануари, но по се изгледа нема да може да стигне до рекордниот 24 (со кој би се израмнила со Маргарет Корт) оваа година. 
Датум: 19.04.2017, 19:29
Статијата е прочитана 1013 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense