| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

19.04.2017

Самсоненко: Ќе се повлечам од ракометот, доколку има некоректно судење

Првиот човек на РК, Вардар пред гостувањето кај Флензбург во рамките на првиот четвртфинален мечн од ЛШ, најави дека ќе се повлече од ракометот доколку македонскиот тим не добие фер судење.

Првиот човек на РК, Вардар пред гостувањето кај Флензбург во рамките на првиот четвртфинален мечн од ЛШ, најави дека ќе се повлече од ракометот доколку македонскиот тим не добие фер судење.
„Годишно вложувам околу 7 милиони евра во ракометот, се надевам дека судењето ќе биде праведно во ова четвртфинале, дека нема да влијае на победникот. Едноставно повеќе немам сили. Ако случи тоа јас ќе се повлечам од ракометот, но ќе останам во Вардар каде што ќе се вложува само во Академиите. Ја повикувам цела јавност да ни даде поддршка и се надевам дека ќе се пласираме на Фајнл-форот“, изјави првиот човек на РК Вардар, Сергеј Самсоненко. Датум: 19.04.2017, 12:41
Статијата е прочитана 1497 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense