| контакт | маркетинг
КОШАРКА

10.08.2017

Гостивар се засили со Тасовски

Искусното крило потпиша договор со Гостиварци

Диме Тасовски, актуелен репрезентативец на Македонија е нов играч на екипата на Гостивар.

Како што и најави клупското раководство на новиот прволигаш, ангажиран е уште едне играч кој со своето искуство треба да биде од сериозна помош кон оној „помалку искусен“ дел од тимот.

Претходно, договорни обврски со тимот од Гостивар постигнаа и ивица Димчевски, односно двоецот од скопски Вардар, Зекири-Робев, како и досегашните играчи, браќата Димитриески, односно Серафимовски.Датум: 10.08.2017, 11:54
Статијата е прочитана 1403 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.02.2018
24.02.2018
24.02.2018
24.02.2018
24.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense