| контакт | маркетинг
21.02.2018
Денеска во 14 часот на Арената „Филип Втори“ се игра првиот 1/4 финален меч во Купот на Македонија, или вториот од четирите пролетни дуели меѓу нашите најдобри клубови
21.02.2018
Не треба да ме брани никој, Господ ми е сведок на ден Прочка дека ја говорам вистината“ вели Марјан Секуловски, тренерот на Пелистер откако ФФМ по инцидентот во Битола против него покрена постапка
20.02.2018
Македонецот има најголема вредност од сите играчи во словенечкиот шампионат
20.02.2018
Аларм во штипскиот тим, неколку состаноци во последните неколку дена. Дали ќе дојдат подобри денови за „сините“?
20.02.2018
„Ќе бидат два тешки натпревари, а ние сме фокусирани само кон овој прв натпревар кој сакаме да го добиеме“, изјави шефот на стручниот штаб на Вардар.
20.02.2018
Поради користење на пиротехника и поради навионалистичко навивање од трибините на мечот со Победа, шампионот се соочува со казна
20.02.2018
Македонија У-17 одигра 0:0 со БиХ во пријателски меч, во кој нашите надежи имаа 5-6 супер шанси, комплетна иницијатива но гостите среќно се спасија од пораз
20.02.2018
Се поведува постапка против стратегот на Пелистер Марјан Секуловски кој физички го нападнал помошниот тренер на „романтичарите“ Славчо Георгиевски - Тупан
20.02.2018
Како што дознаваме против Ренова се поведува Дисциплинска постапка поради вербален атак кон судијата Влахо пред мечот со Силекс, на полувреме но и по завршување на истиот
20.02.2018
Репрезентативниот напаѓач, откако му се укина суспензија, ќе се најде во стартниот состав на „романтичарите“ на соседското дерби со Вардар кое ќе се игра в сабота
20.02.2018
Со оглед на тоа дека 27 февруари и 1 март не се ФИФА термини, Македонија У-19 ќе мора да игра без Елиф Елмас и Димитар Митровски од Фенербахче и Спортинг Лисабон
20.02.2018
„Овој убедлив пораз во Велес на пријателската со Борец ни покажа дека не треба да летаме во облаци“ вели крилниот напаѓач на Брегалница
НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
20.02.2018
20.02.2018
20.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense