| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

12.08.2017

Рајн Некар пресилен за Вардар

Европскиот шампион, РК Вардар стигна до вториот пораз во турнирот во Германија, откако Рајн Некар Левен со 34:25 беше подобар од македонскиот тим

Вардар во првиот меч беше поразен од Бергишер, и повторно имаше слаб почеток, по што германскиот шампион водеше на полувреме со 14:10. Рајн Некар имаше и 12 гола разлика во второто полувреме, пред вардарци да намалат во финишот.Датум: 12.08.2017, 19:14
Статијата е прочитана 1360 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.02.2018
17.02.2018
17.02.2018
17.02.2018
17.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense