| контакт | маркетинг
22.03.2018
„Секако дека ги анализиравме противниците, но мислам дека поважно е ние да го наметнеме нашиот стил на игра“, рече Ангеловски
22.03.2018
Пролетва на пет меча во серија составот на стратегот Ќатип Османи остана со незатресена мрежа. Само Грнчаров на првиот дуел во Тетово успеа да го совлада феноменалниот Захов
22.03.2018
Фудбалската Федерација ја подобрува инфраструктурата во Кичево
22.03.2018
„Македонски спорт“ утринава беше на тренингот на националниот тим во Белек на теренот на „Глорија Арена“
21.03.2018
Нашите надежи загубија од Ирска со 3:0 во елитните квалификации кои се играат во Полска
21.03.2018
„Максимално сериозно го сфаќаме овој натпревар. Се надевам дека ќе победиме, и во уште подобра атмосфера ќе го дочекаме вториот меч со Азербејџан“, вели Несторовски од Анталија
21.03.2018
21.03.2018
Генералниот секретар на „романтичарите“ Ненад Монев, е во посета на ФК Челзи во рамките на едукативната сесија на клупската менаџмент програма на ЕКА
21.03.2018
Поради недолично однесување на своите навивачи на мечот со Ренова, скандирање на националистички повици, ФК Вардар најверојатно парично ќе биде казнет
21.03.2018
Нашата талентирана генерација до 19. години денеска против Летонија (14 часот на ФФМ), ќе го одигра првиот меч од елитните квалификации
20.03.2018
„Сум играл со многу фудбалери од средниот ред но како Зени Хусмани сеуште не сум видел. Во просек трча по 13-14 километри на еден меч. Многу е корисен!“
20.03.2018
Играчот на германски Шалке има големи проблеми со дозволата од неговиот тим да настапи на овој турнир, и летонската федерација едвај ги намоли Германците да го пуштат.
20.03.2018
Бразилскиот интернационалец „раскинува“ со најтрофејниот македонски клуб и нема да го доигра ова првенство
НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense