| контакт | маркетинг

20.04.2017

Минута молчење за жив фудбалер

Голем гаф го одбележа почетокот на натпшреварот меѓу Санта Фе и Сантос во Богота во рамките на Копа Либертадорес

Спикерот повика минута молчење во чест на Рикардо Оливеира, фудбалер на Сантос кој всушност е жив и бил на теренот.
„Дами и господа, ве молам за едноминутно молчење во чест на Рикардо Оливеира, играчот на Сантос“, објавил спикерот.
А посветата всушност требала да биде за Александре де Карваљо Канеко, поранешен фудбалер на Сантос кој починал пред два дена. По гафот, Рикардо Оливеира изјави дека не ни приметил дека му оддале почест на него место на Канеко.


 Датум: 20.04.2017, 20:33
Статијата е прочитана 1928 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
28.04.2017
28.04.2017
28.04.2017
28.04.2017
28.04.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense