| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.02.2017

Дориан Бабунски ќе игра за Радомље

Младиот македонски фудбалер ќе биде отстапен во оваа екипа до крајот на сезоната

Дориан Бабунски ќе ја напушти екипата на Олимпија и останатиот дел од сезоната ќе го мине во последнопласираниот тим на табелата во Словенија Радомље. Со оглед дека конкуренцијата во словенечкиот првак е голема, Олимпија се реши на ваков чекор да го пушти Бабунски во друг клуб.

Бабунски дојде во Олимпија во летниот преоден рок од Фуаленбрада, а ги мина сите младински категории на Реал Мадрид.Датум: 17.02.2017, 09:29
Статијата е прочитана 2257 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense