| контакт | маркетинг
17.01.2018
Последни од сите наши прволигашки клубови, битолчани под водство на новиот тренер Марјан Секуловски денеска означија старт на зимските подготовки
17.01.2018
Утре во 13:30 часот, на теренот со вештачка трева во Ѓорче, чаирчани ќе ги стартуваа пријателските средби оваа зима
17.01.2018
Стратегот на Шкендија со анализа за одработените тренинзи во Охрид и првиот контролен меч со Победа на кој тетовци славеа со 2:0
17.08.2018
Нашиот поранешен селектор одисејата во Ал Дафра ја започна со пораз во рамките на Президент купот на ОАЕ
17.08.2018
Старт на подготовките и во Штип со неколку новитети во составот.
17.01.2018
Напаѓачот постигна четири гола за пријателската против словенечкиот тим Бриње, а Китановски поради глупост доби укор од тренерот Томислав Ивковиќ.
17.08.2018

Напаѓачот веќе се договори со романците и е претставен како нов член на клубот.
17.01.2018
По пристигнувањето во Турција, вардаровите фудбалери веднаш се фатија за работа и одработија тренинг.
16.01.2018
Симпатизерите на Тетекс, оние најверните кои се секогаш со клубот решија јавно да проговорат околу моменталната ситуација во Тетекс и неколкуте отворени прашања на кои се чека одговор
16.01.2018
„Од денеска и официјално не сум повеќе член на Вардар. Се договоривме на обострано задоволство да ја прекинеме соработката. Во наредните три дена ќе решам каде ќе ја продолжам кариерата“ изјави за „Македонски спорт“ Бесир Демири
16.08.2018
Долгогодишниот капитен на штипска Брегалница прави трансфер во вечниот ривал, во таборот на струмичка Беласица.
НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.01.2018
17.01.2018
17.01.2018
17.01.2018
17.01.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense