| контакт | маркетинг
23.10.2017
*Она што сите го посакувавме конечно и се оствари
23.10.2017
Димитар Мечкаровски од Скопје е делегиран за главен судија на мечот  Работнички - Вардар од 12. коло кој се игра во среда со почеток од 14:30 часот
23.10.2017
Селекторот Игор Ангеловски во интервјуто за „Македонски спорт“ се осврна и на поедини дилеми во нашата најдобра репрезентација
22.10.2017
Со голот на Илиески во 77.минута Победа со 1:0 го шокираше шампионот. Работнички во дербито го победи Пелистер а Шкендија со нова голеада, овојпат на Шкупи му испорача „четворка“
22.10.2017
Десниот бек на шампионот по мечот со Реал Сосиедад се пожалил на повреда на коленото, па така нема да биде во составот на Вардар на денешниот меч во Прилеп
22.10.2017
Попладнево се играат сите пет натпревари од 11.коло во нашата елитна лига. Се очекува најинтересно да биде на Арената „Филип Втори“, каде Работнички го дочекува Пелистер
21.10.2017
Младинскиот репрезентативец на Македонија даде гол во победата на неговиот Ружомберок над Сеница
21.10.2017
*Струмичани во Гевгелија загубија од Кожуф и го загубија првото мести, штипјани дома со 5:0 го прегазија Осогово и сега се лидери на табелата
21.10.2017
Со голот на Флорент Османи во 9.минута, Еуромилк, тимот од Лисиче со 1:0 освоија три важни бода на дуелот со Гостивар
21.10.2017

Интервју со селекторот Игор Ангеловски, за тоа зошто не е омилен кај екс селекторите, за тоа како ги оценува квалификациите за СП но и за многу други работи
21.10.2017
Клучни мечеви во второлигашката конкуренција. Кој сега ќе освои бодови, дефинитивно ќе има шанса за висок пласман. Останатите ќе се мачат околу опстанокот.
20.10.2017
Продолжува голгетерската серија на македонскиот интернационалец во Турција, кој што сега е на врвот на листата на стрелци во Турција
20.10.2017
Шкендија прва стигна до магичната бројка од 100.000 лајкови односно следбеници на најпопуларната социјалната мрежа „Фејсбук“. Најголемиот ривал Вардар остана втор со 99.724 и му недостасуваат уште 276 да стигне до таа граница. Тетовските „црвено-црни“ пред пет дена заостануваа во бројот на лајкови, меѓутоа денеска први ја поминаа границата од 100.000 лајкови.
НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.10.2017
23.10.2017
23.10.2017
23.10.2017
23.10.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense